alfedus


Tváře alfedusu

Marek Dobeš

umělecký ředitel

Narozen v Praze, vystudoval Univerzitu Karlovu se zaměřením na filmovou kritiku. Roku 1992 začal pracovat jako novinář pro nakladatelství Cinema. Stadium zakončil magisterským titulem roku 1998.

Později pracoval pro filmové časopisy jako Premiere, Kinorevue nebo Cinema a posledním rokem své kariéry novináře pro televizní magazín Kinobox.

Spolupracoval také s mezinárodním filmovým festivalem v Karlových Varech a pražským Febiofestem. V zahraničí spolupracuje se slovinským festivalem zaměřeným na horor a sci-fi Grossman.

Filmové a televizní scénáře začal psát už při studiu. Roku 1998 napsal spolu se svými kolegy první celovečerní scénář a tentýž rok natočil první krátký film s koprodukční podporou firmy Filmexport.

Ve spolupráci se společnostmi jako JBJ Film (Kajínek), North American Pictures, Punk Film, Three Brothers Production, Space Film a dalšími napsal řadu scénářů.

Jako producent, režisér a scenárista spolupracoval s Českou televizí (Byl jsem mladistvým intelektuálem, televizní seriál Místo nahoře), Novou a Punk Filmem (Vnuk je tramp), českou pobočkou společnosti Warner Bros (Byl jsem mladistvým intelektuálem) a distribuční společností Bontonfilm (Choking Hazard).

Roku 2007 Marek vstoupil do společnosti Alfedus. Marek Dobeš píše, režíruje a produkuje. Má za sebou vedle celovečerních a krátkometrážních filmových projektů mimo jiné množství reklam (Philips, La Casa Argentina, UNCS, Procter & Gamble aj.), videoklipů Olympic, RAGE, Blaze Bayley a dokumentární film ke stému výročí Mezinárodní šermířské federace (FIE).

Více informací

Richard Harušťák

ředitel společnosti

Narozen v Příbrami. Od mládí se věnuje svým dvěma vášním – podnikání a rockové hudbě. Začínal na Táborsku obchodováním s rýsovacími prkny, až se dopracoval k jedné z nejžádanějších pražských firem v oblasti údržby a úklidu objektů.
Koncerty začal organizovat po přestěhování do Želče na Táborsku. Jeho rukama prošly desítky rockových skupin jako Katapult, Vodovod, Hudba Praha.
Poté pracoval jako osobní asistent Karla Kryla.
Jako manažer si vybral až progresivně rockovou skupinu Seven Honzy „Kirka“ Běhunka, které se věnuje už od dob jejích instrumentálních začátků. Dnes skupina koncertuje v Moskvě a jejími hosty na české scéně jsou takové hudební osobnosti jako Viktor Smolski (Rage), Doro Pesch, Kamil Střihavka nebo Honza Toužimský.
Richard Harušťák byl prvním, kdo do Česka přivezl zpěváky Doro Pesch a Blaze Bailey.
Stál u ideového zrodu pražského hudebního klubu Retro.
Je zakládajícím členem aktivity oceňující podnikatelské subjekty Zlatá kravata.
S Markem Dobešem jej pojí zájem o českou historii, hudbu a film.
Ve filmové oblasti se Richard Harušťák etabloval jako koproducent filmu Choking Hazard, ve kterém hrají Jaroslav Dušek nebo Jan Dolanský. Společně s Markem Dobešem produkoval množství krátkých filmů.
Jejich největším projektem je historický film o životě Jana Žižky z Trocnova.

Více informací

Jorge Sánchez

šéfstřihač

Narozen v  Madridu, kde studoval grafický design a reklamu na umělěcké škole. Pak se přestěhoval do Anglie, kde pokračoval ve studii designu multimedií a začal pracovat jako grafik na volné noze. V té době se poprvé zajímal o práci spjatou se stříháním filmů a videí. V roce 2008 se přestěhoval do Prahy, aby studoval filmový střih na FAMU, kde momentalně studuje třetí rok bakalářského studia. Zatím napsal a režíroval několik krátkých filmů, sestřihal množství studentských filmů a také filmy pro Českou Televizi, Víta Olmera, Prague TV, Youngfilm, Institut francouzského filmu a další... Nyní pracuje pro společnost  Alfedus, s.r.o. a přemýšlí o námětu svých budoucích filmů.

Více informací

Jakub Štěpán

střihač, kameraman, fotograf

Pochází z Loučeně, ale kvůli práci a vysoké škole pobývá nejčastěji v Praze. V současnosti studuje na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy obor Ochrana životního prostředí a svými zájmy inklinuje k botanice. Kromě toho se však zabývá fotografováním a v Alfedusu zejména natáčením a střihem videa.

Více informací

Martin Vejbora

střihač, kameraman, režisér

Narozen v Praze, kde v současnosti zakončuje studium na střední škole se zaměřením na slaboproudou elektrotechniku, která je také jeho koníčkem. Od svých patnácti let se ale postupně začal zajímat o fotografii, grafiku a audiovizuální tvorbu celkově, což ho v roce 2014 dovedlo až do společnosti Alfedus, ve které působí hlavně jako kameraman a střihač.

Více informací

O firmě

Společnost funguje od roku 1998 a v osobách svých zakladatelů Richarda Harušťáka a Mgr. Marka Dobeše se soustředí se na hudbu a film.

Produkce

Reklamy, videoklipy Olympic, RAGE, Blaze Bayley, Seven, Walda Gang, Volnaya Staya, Doga, Matahari a další, filmové projekty Kajínek, Choking Hazard, Byl jsem mladistvým intelektuálem, Vnuk je tramp. A nejen to, viz housereels na našich stránkách. 

Richard Harušťák a Mgr. Marek Dobeš jsou podepsáni pod projekty Byl jsem mladistvým intelektuálem (koproducent Česká televize, tvůrčí skupina Čestmíra Kopeckého), hororovou komedií Choking Hazard nebo úspěchem skupiny Honzy “Kirka” Běhunka Seven.
Společně produkovali množství hudebních videoklipů a spolupracovali s domácími
i zahraničními interprety a skupinami Seven, Arakain, německou zpěvačkou Doro Pesch nebo ruskou dívčí skupinou Volnaya Staya.


Spolupráce

Spolupracovali jsme a spolupracujeme s řadou zkušených a talentovaných profesionálů.
Kameramané: Martin Preiss, Radim Dittrich, Jakub Bouška, Milan Chadima, Sebastian Milaszewski nebo držitel Českého lva Diviš Marek.
Režiséři: Milan Šteindler, Karel Smyczek, Karel Coma.
Scenáristé: Štěpán Kopřiva, Lucie Lukačovičová nebo Michal Petruš.
Herečky a herci: Jaroslav Dušek, Jan Dolanský, Filip Blažek, Klára Jandová, Simona Prasková, Mahulena Bočanová, Pavel Trávníček, Jan Antonín Duchoslav, Vlastimil Harapes, Robert Jašków, Jan Hrušínský, Vladimír Čech, Kamil Švejda, Pavel Nový, Tomáš Magnusek, Lloyd Kaufman, Vladimír Brabec, Bořivoj Navrátil, David Matásek, Eva Jeníčková, Jiří Pomeje, Boris Hybner, Michal Kavalčík, Roman Skamene, Václav Upír Krejčí, Josef Náhlovský, František Fuka, Jaroslav Sypal, Květa Fialová nebo samotná zombie buster Dáda Patrasová.
Hudebníci: Doro Pesch, Jan “Kirk” Běhunek, Victor Smolski nebo Blaze Bayley.
Spolupracujeme také s novými talenty: kameramané Martin César a Michal Hůla, střihači Tomáš Poleník, Ondřej Poštulka, Petr Janda nebo střihač a režisér Jakub Vansa.
S fotografy: Jakub ŠtěpánRadovan Šubín, Dalibor Konopáč a Klára Smílková.

Alfedus s.r.o. splupracuje se společnostmi v Německu, USA, Rusku a Slovinsku.
Naším zahraničním filmovým konzultantem je Phillip Bergson.

V Česku spolupracujeme se společnostmi Three Brothers, PJ Casting, J.B.J. Film, PCFE, Punk Film aj.

Vyrábíme korporátní reklamy i prezentace pro nadnárodní společnosti - Vodafone, Philips, Procter & Gamble, GlaxoSmithKline, Europark a další.

Informace o naší hudební divizi najdete na http://www.alfedusmusic.cz/

Bloody Xmas Fest Nelly Řehořová - Tydyjou BXM-LIGHT Rage - Twenty one titulní videoklip německé skupiny Rage Blaze Bayley: Live in Prague 2014 Olympic - My už jiný nebudem Stealing Time Kama - Žhavá noc Doga - Od soumraku do úsvitu Videoklip s Lucií Bílou a Kamilem Střihavkou Seven - No surrender DVD Kajínek Nelly Řehořová - Jen jedenkrát Aleš Brichta Trio - Superhero Personal Signet - Wires Ado - Taký je život Arakain - Paganini Zakázaný ovoce - Pornostár Nelly Řehořová - Spiknutá víla Doga - Geny Walda Gang - Eldorádo Seven - Lost Hero zakázanÝovoce - Zastávka na znamení Vláďa Šafránek - Vím, že ty víš Fajnrock TV DoubleDecker - Digitální pevnost One More Step Christmas Metal Symphony 2013 - Trailer Show Prague Zakázaný ovoce - Vem si mě Zakázaný Ovoce - Nech mě odejít Nate - Proměna ft. Miloš Novotný (prod. Majestic) ALMANAC - WINTER 'MASTERS OF ROCK' - DOCUMENTARY Kajínek Místo nahoře Seven - Get It Daniel Krob - Život je reálnej Plesy - pokrytí na klíč i s moderátorem Místo v životě Volnaya Staya - Daj Mi Ogna Henych 666 - Magické Noci Zakázaný Ovoce - Alkoholka

Navigace 
alfedus music alfedus music eshop alfedus guerilla BloodyXmas.com alfedus vydavatelstvi
Výběr jazyka
English Česky

+420 602 682 136 alfedus@alfedus.com


2010 Copyright by Alfedus.
Developed_by PiXOLO

Spokojení klienti
Vodafone
Vodafone a.s.
GlaxoSmithKline
GlaxoSmithKline
Procter and Gamble
Procter and Gamble
Albion
Albion
Bögl a Krýsl
Bögl a Krýsl
Europark
Europark
Fishstone
Fishstone
J.B.J. film
J.B.J. film
 
Skupina ČEZ
Skupina ČEZ
Skupina ČEZ
Hollywood Classic
Entertainment
Seznam.cz
Seznam.cz
Uncle Sam
Uncle Sam Sportswear
Zentiva
Zentiva
MINDOK
MINDOK
 
Genesy
Genesy
NuclearBlast
NuclearBlast
Raiffeisen bank
Raiffeisen bank
Supraphon
Supraphon
ESET
ESET
TOPZINE
TOPZINE
 
Rádio Orlík
Rádio Orlík
Rádio Hey
DWD.cz