alfedus

Festival hororu opět otřásl Chotěboří.
18.11.2014


 Návštěvníci šestého ročníku festivalu Bloody Xmas oslavili milník v dějinách českého hororu, seznámili se s hororem na Slovensku, nechyběla ani soutěž krátkých filmů.

 Letošní festival Bloody Xmas proběhl ve dnech 14. – 17. 11. 2014 v hotelu Fantazie v Chotěboři. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program, skýtající přednášky i filmy v několika tematických blocích: Choking Hazard - 10. let od uvedení v českých kinech, Slovenský horor a Horor na hranici fikce.

 O desetiletém výročí milníku českého hororu Choking Hazard hovořil jeho režisér Marek Dobeš, který připomněl mimo jiné kuriózní prostředí, ve kterém film vznikal a nadšené i kritické ohlasy, které vzbudil ve světě. Za slovenskou hororovou scénu se na festivalu objevili tvůrci nezávislého filmu Socialistický Zombi Mord. Horor na hranici fikce reprezentoval mimo jiné Honza Eraserhead Vojtíšek.
 
 Nedílnou součástí festivalu byla též soutěž krátkých filmů, kterou organizátoři po dvouleté, na horory „suché“ pauze opět vyhlásili. V roce 2010 si první místo odnesl nadějný režisér Robin Kašpařík s gotickým snímkem Seance, o rok později to byl Matěj Pichler s melancholickou, mrazivou romancí Pomodlím tě. Letos si první místo vybojoval cenami ověnčený animák Třída smrti studenta UMPRUMu Pavla Soukupa a scenáristy Josefa Blažka. Hlavní cenu, digitální kameru, do soutěže věnovala opět firma JVC, druhou zbrusu novou cenu v podobě keramické sošky dodal výtvarník Ondřej Tůma z Domova dětí a mládeže na Praze 4 – Hobby centrum 4.

 Návštěvníci, kteří se do Chotěboře sjeli z celé České Republiky i zahraničí, si vychutnali osobitou atmosféru osamoceného hotelu a přátelské prostředí, díky kterému festival připomínal čtyřdenní hororový mejdan.

 


Pořadí filmů v soutěži:
 

  1. Třída smrti (Pavel Soukup)
  2. Dobrota (Jiří Kunst)
  3. Masožravý obraz (Dominik Skucius)
  4. Danajský dar (Pavel Žďárek), Čekám za dveřmi (Magdalena Sedláková, Robert Šibl), Pozvánka (Tomáš Krajča)
  5. Šum (Jakub Masarik), Odečet vody (Martin Doležal), Biedermeyer (Matěj Pichler)
  6. ID (Adam Kubík), Odpad (Josef Blažek)
  7. The eye (Sergey Milenko), Striga (František Vlček)
  8. The tulpa effect (David N. Denerog)
  9. The door (Sergey Milenko)
  10. Blaze, Chrismas tree! (Boris Volokh) 


Více informací na stránce projektu zde:  
  

 

  

  

Partneři BXM 2014
        


 


PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY 
HOROROVÝ FILM SI OPĚT PODMANIL KC NOVODVORSKÁ

Praha, 6. 11. 2012

Pražské kulturní centrum bylo Novodvorská o víkendu 27. – 28. 10. 2012 svědkem třetího ročníku Bloody Xmas Festu. Jako tradičně se akce pořádaná společností Alfedus konala pod záštitou festivalu FanCity.

Bloody Xmas Fest je největší akcí v oblasti filmového hororu pořádanou v České republice. Jeho smyslem je komplexní podpora hororového žánru u nás. „Cílem Bloody Xmas Festu je seznámit diváky s tím nejzajímavějším, co filmový horor v současnosti nabízí,“ prozrazuje Marek Dobeš z pořádající agentury Alfedus a dodáva: „Tím, že festival pořádáme tradičně koncem října, chceme, aby Bloody Xmas Fest  byl kontraakcí na dobu začínající předvánoční mánie.

Třetí ročník Bloody Xmas Fest byl pro nás a diváky svým způsobem zlomovým. Po zkušenostech z minulých let, kdy programu dominovaly projekce krátkých a celovečerních filmů, které nebudily příliš velký zájem publika, jsme se rozhodli letos cílit program na obsahově zajímavé přednášky. Na své si tak přišel nejeden nadšenec hororového filmu,“ komentuje letošní programovou nabídku Bloody Xmas Festu  Marek Dobeš.

Fanoušci filmového hororu si tak měli možnost poslechnout přednášku o historii polské televizní a filmové produkce tohoto žánru. Představen byl nový časopis Howard a diskutovalo se o devalvaci upírů a zombies v současném filmovém hororu. „Fakt, že o přednášku byl takový zájem, že kapacita sálu výrazně převyšovala zájem publika a účastníci debaty museli i stát, což se při Bloody Xmas Festu stalo naposledy při semináři Lloyda Kaufamana přede dvěma lety, je neklamným znamením toho, že osud upírů a zombies není českému fanouškovi hororu lhostejný“ pochvaluje si Marek Dobeš. V rámci diskuzních panelů došlo také na videohry s horovou tématikou. Stranou zájmu nezůstala ani přednáška věnovaná současnému českému filmového a televiznímu hororu. S účastníky debatovali režiséři Tomáš Houška a Tomáš Kučera. „Debata ukázala, že s českým filmovým hororem není všechno zcela v pořádku. O čemž svědčí i příklady filmů diskutujících režisérů. Oba filmy Poslední výkřiki a Labyrint u diváků propadly.  Bizarně v této souvislosti vyznívá především osud filmu Labyrint Tomáše Houšky. Film se nemůže promítat, jít do DVD distribuce nebo být prodán do zahraničí, protože majitel autorských práv je v insolvenci,“ konstatuje smutně Dobeš a dodává: „i přesto, že s českým hororem to nevypadá nejlíp, s Bloody Xmas Festem to do budoucna vypadá dobře. Zvolenou koncepcí debat doplněných o projekce filmů se nám osvědčil. Důkazem budiž přednáška nové tváře festivalu Jardy Foxe, který hovořil o filmových zpracováních příběhů slavných sériových vrahů a o nultých filmech rozsáhlých hororových sérií,“ uzavírá Marek Dobeš.
foto Michal Hájek

   Festival BXM: Bloody Xmass si klade za cíl seznámit diváka s tím nejzajímavějším z hororu a s ním související kulturou, pokud možno z hororově netypických zemí a samozřejmě z Česka a Slovenska. V neposlední řadě chceme být oslavou Halloweenu a alternativní zábavou a protijedem na tou dobou začínající předvánoční mánii.
    V letošním roce můžete tradičně čekat množství krátkých filmů, budeme pokračovat v projekci bizarních snímků ze Slovinska, uvidíte ale také hororové počiny ze soutěže Done in 60 seconds.
    Čekají nás též přednášky na téma „dílo Howarda Philipa Lovecrafta“, „Slavní sérioví vrazi ve filmu“, „Polský horor do roku 1990“, „Devalvace upírů a zombies v současném hororu“ a mnoho dalších. Navštíví nás tvůrci nového hororového časopisu Howard, s pány Tomášem Houškou (tvůrce českého hororu Labyrint), Tomášem Kučerou (tvůrce českého hororu Poslední výkřik) a dalšími budeme diskutovat o tom, jaká je situace na české hororové scéně.
    To vše se uskuteční ve dnech 27. - 28. 10. 2012 pod záštitou festivalu Fancity v KC Novodvorská.


Lucie Jánová, Juraj Herz, František VaculíkMarek Dobeš, Lloyd Kaufman
 

 


BLOODY XMAS - 2013
 
 

Promo spot dalšího ročníku BXM. Kamera: Jan „Božan“ Bartoš, Střih: František Vaculík, Masky: David „Forsberg“ Sýkora, Produkční: Jan Urbánek, použit trailer filmu Choking Hazard, natočeno v trikovém ateliéru Alfedus.
Hororfilm TV o BXM 
 

http://bloodyxmas.cz/   
Partneři BXM 2013

            www.hororfilm.tv


www.alfedus.cz

 
 

BXM-LIGHT

Součástí akce "LUCKY HAZZARD & SAILOR JERRY HALLOWEEN 2015"

Bloody Xmas Fest

Vytvořili jsme promo videa ke všem ročníkům Bloody Xmas Festu.

 

Navigace 
alfedus music alfedus music eshop alfedus guerilla BloodyXmas.com alfedus vydavatelstvi
Výběr jazyka
English Česky

+420 602 682 136 alfedus@alfedus.com


2010 Copyright by Alfedus.
Developed_by PiXOLO

Spokojení klienti
Vodafone
Vodafone a.s.
GlaxoSmithKline
GlaxoSmithKline
Procter and Gamble
Procter and Gamble
Albion
Albion
Bögl a Krýsl
Bögl a Krýsl
Europark
Europark
Fishstone
Fishstone
J.B.J. film
J.B.J. film
 
Skupina ČEZ
Skupina ČEZ
Skupina ČEZ
Hollywood Classic
Entertainment
Seznam.cz
Seznam.cz
Uncle Sam
Uncle Sam Sportswear
Zentiva
Zentiva
MINDOK
MINDOK
 
Genesy
Genesy
NuclearBlast
NuclearBlast
Raiffeisen bank
Raiffeisen bank
Supraphon
Supraphon
ESET
ESET
TOPZINE
TOPZINE
 
Rádio Orlík
Rádio Orlík
Rádio Hey
DWD.cz